Trachycarpus Fortunei kmeň 150/170 cm
Trachycarpus Fortunei -17st (Palma konopná) výška kmeňa 150/170 , celková výška 220/250cm
Pri veľkosti týchto paliem riešime dopravu individuálne so zákazníkom.
Podrobný popis
Návod na pestovanie a všeobecné informácie.
Pôvod druhu tejto palmy Trachycarpus je vo východnej Azií. Tento druh sa nachádza na na veľkom území Južnej Číny, na úpäti hôr Himalají a aj v iných oblastiach Číny.
Tým že sa vyskytuje v rôznych oblastiach má tento druh veľa variet. Najznámeší druh je Trachycarpus Fortunei,Wagnerianus, Takil a mnoho dalších vzacnejších druhov.
Palma Trachycarpus var.Fortunei sa nachádza aj vo veľkej časti Európy ,Taliansko, Španielsko,Bulharsko ale možete ju zahliadnuť aj v horských oblastiach Álp, pobrežné oblasti Poľska,Anglicka a dokonca sa vyskytuje aj v prímorských oblastiach Nórska a Švédska.
Tento druh palmy je veľmi odolný , preto ho málo ktorá palma svojou odolnosťou prekoná.
Preto je tento druh palmy na Slovensku veľmi oblúbený, nakoľko sa dá veľmi dobre pestovať aj v chladnejších oblastiach Slovenska.
Oblúbený je aj svojim rýchlejším rastom po jeho úplnom zakorenení v pôde.
Pri výsadbe rastlina zakoreňuje okolo jedného až dva roky, kým začne rásť na plno.
Máme to odsledované na nami vysadených palmách, či už u nás alebo u našich zákazníkoch.
Jeho ročný prírastok z našich skúseností je od 15 az do 40cm ročne.(40cm je to v ojedinelých prípadoch.)
Miesto a výsadba pre tento druh vôbec nieje doležité. Myslím tým to, že tento druh nieje vôbec náročný. Z našich skúseností máme odsledované, že sa im darí v každej pôde, či je to piesok, hnedozem ,černozem alebo aj ílovitá pôda. Pri vysádzaní nieje dobré, robiť jamy obrovských rozmerov. Tak isto tento druh nieje naročný na substrát pri vysádzaní.
Pri výsadbe treba dbať najmä na to , aby bola palma dostatočne zakorenená v kvetináči. Pokiaľ sa jedná o rastlinu len s korenovým balom, je potrebné dodržať výsadbu Apríl/Máj. Dodržiavať dostatočnú nie však príliž veľkú zalievku.
Pri vykopaní otvoru treba dodržiavať tieto záasady: výkop jamy maximalne o 15/20cm väčší ako je priemer kvetináču a max 10/15 cm hlbší ako je výška kvetináču. Substrát , ktorý používame pri výsadbe je bud´ klasický záhradnícky, alebo substrát pre okrasné dreviny. Substrát pre palmy je skôr marketing.
Do vykopaného otvoru treba nasypať substrát, vybrať palmu z kvetináču a vložiť palmu do otvoru, vyrovnať a obsypať palmu substrátom,ktorý treba dobre utlaciť, aby sa rastlina v otvore čo najmenej hýbala, to platí najmä pri väčších rastlinách.
Zálievka a hnojenie:
Zálievka je dôležitá najmä v najbližších rokov po výsadbe. Pokiaľ sa jedná o rastlinu v kvetináči , je doležité rastliny zalievať skoro ráno( počas letných dní) alebo neskoro večer. Rastlinu treba zalievať tak , aby bol substrát vlhký, nie mokrý až podmočeny.Dôležité je , aby mala kam prebytočná voda odtekať. Nieje dobré , ak voda dlhší čas stojí v podmiske, može sa stať , že vám začnú hniť korene.
Pokiaľ sa jedná o rastlinu voľne vysadenú v pôde, tam je to oveľa jednoduchšie čo sa týka zalievky,
Tiež treba dbať na to hlavne v letných mesiacoch, aby mala rastlina dostatok vlahy a nepreschýňala pôda okolo. Pre rastlinu je lepšie ak sa polieva raz/dva krát do týždňa väčším množstvom vody. Pri veľkých rastlinách kludne 20/30 L vody.
Hnojenie je špecifická vec, veľa pestovateľov má na toto rôzne názory. Hnojenie rastlín v kvetináči je rozdielne ako hnojenie rastliny vo voľnej pôde. Na trhu je množstvo výrobcov a druhov hnojív, od tekutých,kryštalických až po granulované. Vždy je dôležité , aby sa dodržiaval návod na použitie na danom hnojive. Pri nedodržaní sa može stať, že rastline spálite korene a viac uškodíte , ako jej pomôžete. My najčastejsie používame hnojivo Osmocote alebo hnojivá na okrasné dreviny.
Pre našich zákazníkov poskytujeme všetky rady, typy, návody na pestovanie osobne pri kúpe paliem a inych rastlin. V tomto návode sú základné informácie o pestovaní tohto druhu palmy.
Kategória: | E-shop |
---|---|
Hmotnosť: | 2 kg |
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.